انتقاد پذیری درمدرسه

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

انتقاد شبیه دارویی تلخ می باشد . یعنی علیرغم اینکه می تواند آثار خوبی به همراه داشته باشد اما با این حال ، معمولاً انتقاد کردن و انتقاد پذیری دشوار و رنج آور می باشد. از طریق انتقاد پذیری شما می توانید با توجه به دیدگاه و تحلیل دیگران در مورد اعمال تان ، خودآگاهی خود را نسبت به آنچه انجام می دهید ، افزایش دهید و از این طریق می توانید رفتارهای مضر و غیر مفید خود را تشخیص و در صورت لزوم اصلاح نموده و یا آن را تغییر دهید و در نتیجه، به تجربه خود بیفزایید . به همین نحو ، از طریق انتقاد کردن می توانید به اشخاص دیگر کمک کنید . همچنین بد نیست بدانید که همانگونه که افراد از انتقاد بهره می برند ، سازمان ها نیز می توانند از آن سود ببرند .

انتقاد کردن و انتقاد پذیری به این دلیل دشوار است که انتقاد شونده احساس می کند که مورد حمله قرار گرفته است . انتقاد می تواند جنبه های مختلف شغل را در بر گیرد . از جمله : کیفیت کاری که انجام می دهید ، چگونگی احساس شما در مورد عملکرد شغلی تان و رابطه شما با شخصی که طرف دیگر انتقاد می باشد و … .

به دلیل همین عامل آسیب پذیری ( احساس مورد حمله قرار گرفتن ) ، افراد غالباً زمانی که مورد انتقاد قرار می گیرند حالت دفاعی به خود می گیرند . این امر موجب می شود تا انتقاد کننده احساس ترس و واهمه نماید . مهمترین عامل موفقیت انتقاد کردن و انتقاد پذیری چیزی نیست جز هوش عاطفی. یعنی استفاده از آگاهی هم در مورد خودتان و هم در باره ی طرف مقابل ، توانایی شما برای مدیریت عواطف ، و استفاده از مهارت های ارتباطی. در ادامه ی بحث ما به بررسی شیوه های انتقاد کردن مؤثر می پردازیم و رهنمودهایی را برای استفاده ی مؤثرتر از آن ارائه خواهیم کرد چه شما نقش انتقاد کننده را ایفاء کنید و چه نقش انتقاد شونده را .

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت: 12:17
برچسب‌ها : درمدرسه,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها